pondělí 3. února 2014

Také zajímavý názor

Na diskuzi living.cz se objevil další komentář člověka, který se nebojí říci vlastní názor a podle obsahu evidentně má zkušenosti s Bahalem. Dovoluji si citovat níže. VZT, ano práší, ale hlučná nám nepřijde. Co je ale jednoznačně pravda je, že smlouvy jsou "nestandardní".

Žijeme v domě Bahal druhý rok. V zásadě to je vymyšlená technologie obalená jednoduchou stavbou bez výraznější architektonické kvality. Naštěstí jsme se zákaznickými změnami vyhli dřevěným fóliím na rámech nebo plstěným cihlám na fasádě. Jinak celkem fajn.

Problém je s komfortem VZT - je tak hlučná a prašná, že si připadáme jako někde u D1. Neustále se někdo snaží to nastavit správně, ale nejde to. Chyba v projektu zřejmě.

Dále se nám po roce trochu rozpadla fasáda - celá zadní strana domu má puchýř o délce asi 15 metrů. Teď je vzorek ve státní zkušebně a zkouší se asi, na koho hodit vinu. 
A že neodtéká střecha? Co, komáři mají také právo na život.

A v tom je největší problém dodávky Bahal - oni se nezajímají o konečný výsledek - tedy obyvatelný dům. Jejich cílem je získat peníze za stavbu dopředu a co nejdříve vám ji předat (aspoň že tak:). Že nemáte podlahy, dveře, ukončené rozvody, koupelny atd. není jejich starost (je to tak ve smlouvě). Musíte si tedy zajistit další firmu, která vám udělá interiérové stavby. Takže máte tři subjekty ve hře - Bahal jako prodejce, montážní firmu jako dodavatele a třetí partu jako dokončovatele. To by v tom byl čert, aby to fungovalo dobře. Ideální by tedy bylo zajistit si kompletní stavbu generálním dodavatelem, který si Bahal objedná jako subdodavatele. Pak víte, kdo vám nakonec za vše ručí. Takhle je to složité.

Připravte se na to, že Bahal je firma založená právníkem a jako taková bere zákazníka jako protistranu. Jste pro ni nebezpečí a všechny smlouvy a přílohy jsou postaveny proti vám. Musíte tedy za svým právníkem a prosadit si ve smlouvě změny. Například že nebudete platit věci dopředu, protože to se dneska už fakt nedělá.
Přeji hodně štěstí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.